Administrative Staff

Principal

Faith Lucy

Principal

Mrs. Gray

Venetta Gray

Assistant Principal

Terry

Swanee Terry

Counselor

Teachers

Battles

Courtney Alfred

Fourth Grade

Allen

Kristina Allen

Speech

Ankiweitz

Sylvia Ankiewicz

ESL

Barton

Jo Barton

Second Grade

Ms. Bassolino

Elizabeth Bassolino

Kindergarten

Ms. Billiot

Tracy Billiot

Third Grade

Bradley

Arisha Bradley

Second Grade

Parsons

Krissy Brown

Fourth Grade

Campbell

Latoya Campbell

Fifth Grade

Cassady

Jessica Cassady

SPED Resource

Cherie

Tekela Cherie

First Grade

Cotton

Tameka Cotton

Second Grade

Crenshaw

Shaundretta Crenshaw

Fifth Grade

Curl

Mary Curl

Reading Intervention 3-5

Dantzler

LaTonya Dantzler-Williams

SPED Resource

Ms. A. Davis

Alexis Davis

Pre-K

Davis

Kim Davis

Technology/Webmaster

Drake

Angela Drake

Second Grade

Emmertson

Annie Emmertson

PACE

Field

Ashley Field

Fourth Grade

Finch

Daschelle Finch

Fifth Grade

Greene

Danielle Greene 

Pre-K

Grizzle

Kelsey Grizzle 

Kindergarten

Harris

Maderia Harris

Fourth Grade

Huff

Deidra Huff

Second Grade

Ms. A. Jackson

 Angel Jackson

STEM

Jackson

Donatta Jackson

SPED Resource 

Kiel

Dorothy Kiel

Third Grade

Lewis

Kenya Lewis

First Grade

Leytham

Ashlea Leytham

Kindergarten

Lymon

Tia Lymon

First Grade

Mauldin

Latoya Mauldin

First Grade

Milton

Daphne Milton

Second Grade

Milton

Carlisa Mitchell

Fourth Grade

Powe

Devan Powe

Title I/ TST

Roberson

Fredrick Roberson

Physical Education

Rogers

Twandria Rogers

First Grade

Shaw

Naomi Shaw

Media Specialist

Staci Smith

Staci Smith

TLA/ARI Reading Specialist

Steccman

Jennifer Stechmann

SPED Resource

Todd

Kenyatta Todd

Third Grade

Travis-Donaghy

Mary Travis

Fifth Grade

Treneir

Medina Trenier

Kindergarten

Tucker

John Tucker

Art

Vegas

Nancy Vegas

SPED Resource

Ms. Washington

Loraine Washington

First Grade

Coach Q

Shquana Washington

Physical Education

Watts

Alexis Watts

Fifth Grade

Wells

Nancy Wells

Fourth Grade

Westry

Chastity Westry

Third Grade

Williams

Amonii Williams

Third Grade

Williams

Kristin Williams

Third Grade

Wilson

Ollie Wilson

Kindergarten

Support Staff

Ms. Barnes

Kendra Barnes

Pre-K Paraprofessional

Ms. Carroll

Jacqueline Carroll

SPED Paraprofessional

Forney

Tonja Forney

SPED Paraprofessional

Nurse Franklin

Tamonika Franklin

Nurse

Griffin

Linda Griffin

Parenting/Intervention

Griffin

Michele Griffin

Registrar

Rembert

Erin Rembert 

AltaPointe Therapist

Rivers

Omek Rivers

Pre-K Paraprofessional

Stallwotth

Constance Stallworth

Bookkeeper

Stanton

Yolanda Stanton

SPED Paraprofessional

Wilson

Janet Wilson

PE Paraprofessional

Mr. Lucy

Kelvin Lucy

Building Engineer

Bendolph

Mary Bendolph

Custodian

Clifton

Yvette Clifton

Custodian

Stallwotth

Johnny Stallworth

Custodian

Mr. Stallworth

Carla Wiggins

Custodian

Cafeteria Staff

Charissa

Charissa Ferington

Jones

Angela Jones

Lynch

Paula Lynch

Montgomery

Jackie Montgomery

Ms. Nettles

Sharon Nettles

Cafeteria Manager

Marshall

Marshall Richardson

Paula

Shirley Richardson